İtalyanca Whatsapp Durumları

Cagridilokulu

60 milyon insan tarafından konuşulan İtalyanca dünya çapında gittikçe popülaritesi artan bir dildir. Özellikle edebiyat ve sanat alanındaki popüler kaynakların olduğu bu dil, eğitim alanında da dünya çapındaki üniversitelerde çok fazla talep görüyor.

Yaşanan artışlarla birlikte İtalyanca en çok öğrenilmek istenen dünya çapındaki 4. Dil olmuştur. Sosyal medyada da bu popülarite oldukça üst düzeydedir. Paylaşımlar yapmak ve mesajlar göndermek için kullanabileceğiniz özlü ve güzel sözlerle İtalyanca Whatsapp Durumları hazırlayabilirsiniz.

İster bu şekilde ruh halinizi yansıtabilir, isterseniz de duygularınızı daha etkili bir şekilde ifade edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Günlük Konuşmalar ve Okunuşları

Whatsapp Durumları İtalyanca

Sosyal medya günümüzün en popüler iletişim aracı olmaktadır. Hatta yaşanan küresel gelişmeler nedeni ile önemi giderek daha fazla artmaktadır. Bu nedenle bireyler bu platformlarda kendilerini çok daha iyi bir şekilde etmek için İtalyanca Whatsapp Durumları, paylaşımları kullanabiliyor.

Dil olarak İtalyancanın seçilmesindeki en önemli etkenlerden biride dilin şairane özelliğidir. Dilin kulağa hoş gelen ritim tonu ve müzik kalitesi çok yüksektir. İtalya Batı Medeniyetinin beşiği olarak nitelendirilmekte ve özellikle edebiyat, sanat tarihi, felsefe ve arkeoloji gibi alanlarda dünya çapında ünlü eserlerin dili olmaktadır.

Moda ve tasarımında başkenti olan ülke iş dünyasında da en çok kullanılan diller arasında yer alır. Dünyanın en önemli sinemacılarının İtalyan olması da bu alandaki yapımların kaynağında yine İtalyancayı karşımıza çıkarır.

Dili dünya çapında popüler hale gelmesinde öğrenme kolaylığı etkilidir. İngilizcesi iyi olan birinin 23- 24 haftalık bir eğitim ile orta düzeyde bir İtalyanca elde etmesi mümkün olacaktır.

Sosyal medya platformlarında kullanabileceğiniz İtalyanca Whatsapp Durumları arasında şu kalıplar kullanılabilir:

  • Yazılışı Vivi come se dovessi morire domani. Impara come se dovessi vivere per sempre olan cümlenin anlamı Yarın ölecekmiş gibi yaşamalısın ve sonsuza kadar yaşayacak gibi öğrenmelisin,
  • Yazılışı La mia libertà finisce dove comincia la vostra, cümlenin anlamı Birinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünü sınırlandırdığı yerde biter,
  • Yazılışı Un giorno senza un sorriso è un giorno perso cümlesinin anlamı Gülmediğin bir gün kayıptır,
  • Yazılışı Quello che non-mi uccide, mi fortifica, cümlesinin anlamı Bir şey beni öldürmüyor ise güçlendiriyordur,
  • Yazılışı Questo è un piccolo passo per un uomo, ma un grande passo per l’Umanità, Bir insan için küçük bir adım sayılan bu olay insanlık için çok büyüktür.

İspanyolca, Portekizce, Fransızca ile büyük benzerlikleri bulunan İtalyanca, Latin harflerini kullanan bir dildir. Bu nedenle öğrenme açısından büyük zorluklar barındırmaz. İlk seviye eğitimleri hiç bilmeyenler için zorlu olabilir.

Ancak İngilizce bilen ya da Fransızca, Portekizce ve İspanyolca gibi dilleri bilenler için daha basit bir öğrenim söz konusu olabilir. Sosyal platformlarda İtalyanca olarak kendinizi ifade etmeniz gerekeli olduğunda İtalyanca Whatsapp Durumları kullanabilirsiniz.

Bu tarz kalıpları hikayelerde, sayfalarınızda kullanabilir ve kendinizi ifade edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz özlü ve anlamlı sözler arasında şu cümleleri kullanabilirsiniz:

  • Yazılışı Il mondo è un bel posto e per esso vale la pena di lottare, cümlenin anlamı Dünya çok güzel bir yerdir, bunun içinde savaşmaya değerdir,
  • Yazılışı Il più grande piacere nella vita è fare quel che le persone dicono che non sai fare, cümlesinin anlamı Hayattaki en güzel anınız babalarınızın yapamayacağı sandığı işleri başarmanızdır, olmaktadır.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Alfabe

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib