İtalyanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir

Cagridilokulu

Yabancı dil öğrenmek için öncelikle aktif bir çalışma sistemi tercih edilmelidir. Mutlaka her gün zaman ayrılmalı ve kelime çalışmaları başta olmak üzere farklı materyaller kullanılarak öğrenilen konuların pratik alanında geliştirilmesi sağlanmalıdır.

Bu şekilde değişen her çalışma programı İtalyanca ne kadar sürede öğrenilir sorusuna farklı bir cevap olarak karşımıza çıkacaktır. Yoğun bir çalışma temposunda daha kısa zamanda öğrenme söz konusu olabilir.

Ancak daha sınırlı bir çalışma sisteminde zaman daha da uzar. Dil eğitiminde her zaman için yurt dışında dil eğitimi önerilir. Hatta eğitim için bile olmasa da turistik amaçlı birkaç ay dilin konuşulduğu ülkede yaşamak, dili yaşayarak öğrenme sağlayacağı için kısa zamanda önemli bir mesafe kat edilir.

İtalyanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir , İtalyanca Başlangıç Seviyesi

Uluslararası standartlar kapsamında İtalyanca 6 seviye de öğrenilir. İlk seviye başlangıç seviyesidir ve bu kısımda eğitim alan bireyler günlük hatta kullanılan ve somut ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasiteye ulaşmalıdır.

Pratik alanında eğitimler desteklendiğinde süre daha da kısalır. Kurs programlarında başlangıç seviyesi iki kur programı ile tamamlanıyor. İlk kurda daha çok harfler, telaffuz kuralları ve gramer konuları üzerinde durulurken ikinci aşamada daha çok pratik üzerine çalışmalara ağırlık verilmektedir.

Genel itibari ile İtalyanca ne kadar sürede öğrenilir araştırmaları yapılırken bu şekilde kurslarda 40 saatlik iki kur ile başlangıç seviyesi tamamlanıyor. Buda birkaç ay içerisinde tamamlanabiliyor. Önemli olan pratik alanındaki çalışmalarla teorik derslere sağlanan destektir. Teorik derslerde öğrenilen bilgilerin aktif olarak kullanılabilmesi için mutlaka sohbet edilerek zihinlerde yer alması gereklidir.

İtalyanca nasıl Öğrenebilirim?

Avrupa’nın en çok konuşulan dillerinden biri olan İtalyanca, son dönemlerde çok daha popüler olmaya başladı. Genel itibari ile öğrenilmesi kolay bir dildir. Telaffuzu ve yazılışı arasında çok fazla fark bulunmaması bunun en önemli nedenlerindendir.

En hızlı ve pratik şekilde bu dili öğrenmek için dilin konuşulduğu yerlerde yeterli süre ikamet etmek önerilir. Ancak evde tek başınıza öğrenmeniz gerekiyor ise mutlaka takip edeceğiniz bir kaynak belirlemelisiniz.

Kaynak ve yöntem belirleyerek düzenli çalışmalar ile İtalyanca ne kadar sürede öğrenilir araştırmaları yaptığınızda çalışma temponuz süreyi belirleyen en önemli unsur olacaktır.

İlginizi Çekebilir; İtalyanca Kursu Ankara

Pratik dil eğitiminin en önemli konusudur. Bu nedenle sürekli konuşarak, cümleler kurarak dili kullanma alanında kendinizi geliştirmelisiniz. En önemlisi İtalyanca konuşan bir arkadaş edinerek sohbetler edinebilir ve bu şekilde dili kullanma alanında aktif bir çalışma temposu elde edebilirsiniz.

Öğrenmeye basit kelimeler ve cümle kalıplarından başlamalısınız. Bu şekilde hevesiniz kırılmaz ve dikkatiniz dağılmaz. İtalyanca filmler izleyebilir, kitaplar okuyabilir sürekli öğrenme ile meşgul olarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Bu çalışmalarda kendi performansınız İtalyanca ne kadar sürede öğrenilir sorusunun cevabını belirleyecektir. Özellikle pratik yaparken yanlış yapmaktan korkmamak önemlidir.

Öğrenme aşamasında kendinize fırsat vermeli ve ilk denemenizde mükemmel olmasını beklememelisiniz. Bu şekilde çalışmalarınızdan daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. İtalyancanın belirli zorlukları da bulunur.

Bunlar karmaşık cümle yapısı, çok sayıda fiil zamanlarının olması, kafa karıştıran zamir kullanılması, çok fazla istisnai durumların olması ve kelime telaffuzlarıdır. Bu zorluklar yapılan pratik çalışmaları ile zaman içerisinde yerini kolaylığa bırakacaktır.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib