İtalyanca Güzel Kelimeler

Cagridilokulu

İtalyanca Güzel Kelimeler; İtalya dışında İsviçre’nin güney kesimindeki Ticino Kantonunda da resmi dil olarak konuşulan İtalyanca, Hint- Avrupa dil ailesinin Romen dilleri koluna mensuptur. Dünya üzerinde 61 milyon insan tarafından konuşulmakta ve ABD, Arjantin, Brezilya, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde de insanlar tarafından konuşulur.

Avrupa Birliği başta olmak üzere pek çok uluslararası örgütünde resmi dili olan İtalyanca, Latin alfabesini kullanılır. Gelişen iletişim olanakları sayesinde sosyal yaşamda farklı diller konuşan bir çevreniz olabiliyor. Sosyal medya üzerinden ya da mesaj yolu ile İtalyanca güzel kelimeler kullanarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Arkadaşlarınıza sevdiklerinize güzel ve anlamlı sözlerle mesajlar gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Whatsapp Durumları

İtalyanca İltifatlar

Sosyal medya paylaşımlarında kullanabileceğiniz İtalyanca güzel kelimeler ile karşınızdaki iltifatlar edebilirsiniz. Bu alanda kullanabileceğiniz bazı güzel ve anlamlı cümleleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • La troppa bonezza finisce nella monnezza, cümlesinin anlamı İyi adamlar en son bitirir söyleminin İtalyan tarzıdır bu söz.
  • Meglio tardi che mai, cümlesinin anlamı geç olması hiç olmamasından daha iyidir olmaktadır.
  • Al bisogno si conosce l’amico, cümlesinin anlamı Gerçek arkadaş her zaman ihtiyaç duyulandır, olacaktır.
  • La famiglia è la patria del cuore, cümlesinin anlamı aile kalbin olduğu yerdedir, olacaktır.
  • La gatta frettolosa ha fatto i gattini ciechi, cümlesinin anlamı Aceleci olan kedinin doğurduğu yavrular kör olur şeklindedir.

İtalyanca İltifatlar Okunuşu

İtalyanca yazıldığı gibi okunmaz. Hatta bazı harf kombinasyonları bir araya geldiğinde farklı seslerin okunması ile sonuçlanır. Örneğin C harfi a harfinin önünde ise k sesi ile okunurken e harfinden önce gelirse ç sesi ile okunur.

Bu nedenle dil eğitimlerinde harflerin hani kombinasyonlarda hangi sesler olarak ortaya çıktığını öğrenmek iyi bir temel olabilir. Bu çalışmalar kelime ezberleri ile desteklendiğinde daha somut bir kavram üzerinden akıllarda yer edebilir. Vurgu ve tonlama bakımından da İtalyanca belirli kuralları bulunan bir dildir. Pek çok İtalyanca kelimede vurgunun sondan ikinci hecede olduğu görülebilir. Anlamlı İtalyanca güzel kelimeler listesinde şu şekilde örnekler verilebilir:

  • Sappi che ti amo e che sarai sempre dentro di me, cümlesinin anlamı Seni sevdiğimi ve hep içimde olacağını bilmelisin, şeklinde olacaktır.
  • Mi guardano con i tuoi occhi le stelle più grandi, Bana gözlerinle bakan en büyük yıldızlardır, şeklinde olacaktır.

İtalyanca Aşk Sözleri ve Anlamları

Sosyal medya günümüzde iletişimin odak noktası haline gelmiştir. Yapılan paylaşımlarda bazen ruh halimizi yansıtmak isteriz, bazen birine mesaj vermek, bazen de sadece kendimizi motive etmek isteriz.

Bu şekilde kullanabileceğimiz İtalyanca güzel kelimeler ile farklı dilde konuşan arkadaşlarınızı da bu paylaşımlarınıza ortak edebilirsiniz. Duygularınızı, düşüncelerinizi özlü ve güzel sözlerle ifade etmek çok daha etkili olur. Yabancı paylaşımlarda birebir çeviriler riskli olabilir. Kullanılan çeviriciler kelime kelime çeviriler yapar. Bu nedenle her zaman için söylenmek istenileni tam karşılamayabilir. Dilin özelliğine bağlı olarak aynı anlama gelen pek çok sözcük olmakta ve yanlış yerde kullanılan sözcükler vermek istediğiniz anlamdan çok uzakta bir anlam ortaya çıkarabilir.

  • Ogni giorno ti uccido con la fantasia e ti amo alla follia, in silenzio, in segreto, cümlesinin anlamı Hayal gücümle her gün seni öldürsem de hala sessizce ve gizlice seni seviyorum.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Alfabe

Call Now Button