İtalyanca Günlük Kelimeler

Cagridilokulu

İtalyanca Günlük Kelimeler; İtalyanca Latin alfabesi kullanmakta ve 21 harften oluşmaktadır. 5 harf sadece yabancı kelimelerde kullanılmakta ve J, K, W, X, Y olmaktadır. Genel itibari ile okunuşları ve yazılışları aynı olsa da bazı telaffuz kurallarında belirli kalıplar bulunur. Bu telaffuz farklılıkları okunuşlara da yansır. Ca harfi yan yana geldiğinde k sesi ortaya çıkar. H harfi hiçbir zaman okunmayan tek harftir.

Bu gibi kurallar dil eğitiminde başlangıç seviyesinde öğretilmektedir. Bu eğitimleri destekleyecek İtalyanca Günlük Kelimeler öğrenerek çalışmalarınızı pekiştirebilirsiniz. Kelime ezberi gramer kurallarının uygulama sahası olmakta ve düzenli yapılan çalışmalarla dili kullanma alanında verim elde etmenize imkan vermektedir.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Konuşan Ülkeler

İtalyanca Kelimeler ve Anlamları

Günlük konuşmalarda yer alan İtalyanca Günlük Kelimeler içerisinde selamlaşma, hal hatır sorma, özür dileme, vedalaşma, tebrik etme gibi kalıplar yer alır. Bunlar basit sohbetler kurabilmek adına çok önemlidir.

İlk öğrenilmesi gereken bu basit kalıplar pratik alanında da kendinizi geliştirmek için başlangıç aşamasıdır. Dikkat edilmesi gereke tek kısım resmi birine ya da arkadaşınıza hitap ederken farklı kalıplar kullanılacağını bilmektir. Giriş seviyesi konuşma kalıpları arasında şu başlıklar yer alır.

  • Yazılışı Benvenuto okunuşu benvenuto anlamı Hoş geldin
  • Yazılışı Ci vediamo domani, okunuşu Çi vediamo domani, anlamı yarın görüşürüz,
  • Yazılışı Piacere, okunuşu Piaçere, anlamı memnun oldum,
  • Yazılışı Come Stai, okunuşu Kome stai, anlamı Nasılsın (resmi bir kalıp için Come Sta)
  • Yazılışı Sto bene okunuşu Sto bene anlamı İyiyim,
  • Yazılışı Tutto a posto, okunuşu Tutto a pasto, anlamı her şey yolunda mı?
  • Yazılışı Grazie, okunuşu Gratsie anlamı ise Teşekkür ederim
  • Yazılışı Scusa, okunuşu Scuze anlamı Affedersin

İtalyanca Kelime Ezberleme

Dil eğitiminde gramer konularını öğrenilirken kelime ezberine çok önem verilmelidir. Görsellerden faydalanılarak kelime çalışmaları yapılabilir. Kelimeler gruplar halinde öğrenildiğinde daha kalıcı olabiliyor.

Özellikle her gün yapılması gereken kelime tekrarları, ancak bu şekilde kalıcı olabilir. Kelime dağarcığınız bir dil ile ne kadar fazla gelişirse pratik alanında o kadar çok alanınız genişler. Bu nedenle İtalyanca Günlük Kelimeler ile kelime ezberi yapmaya başlayabilir, seviyeniz ilerledikçe konulara göre kelime gruplarını değiştirebilirsiniz. Her öğrendiğiniz kelimeyi pratik alanında cümlelere dökebilir ve bu şekilde çok daha faydalı ve verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Kelimeleri öğrenirken bazı püf noktaları kullanarak kolaylık elde edebilirsiniz. Kelime öğrenirken ezberde zorlananlar basit hikayeler okuyarak bu alanda kendini geliştirmeye başlayabilir.

Kitap, dergi ne bulursanız okumalı ve okurken karşılaştığınız yeni kelimeleri hafızanıza yerleştirmeniz daha kolay olabilir. Kelime ezberi yaparken kullanışlı ve ilginç kelimeleri seçmeye çalışmakta ezber yapmak açısından önemlidir. Özellikle başlangıç seviyesinde İtalyanca Günlük Kelimeler gibi kalıplar ile başlayabilirsiniz.

Gereksiz kelimelerle hafızanızı doldurmak yerine daha çok kullanılan kelimeleri tercih edebilirsiniz. Öğrendiklerinizi kullanmak, kelimeleri ezberlemek ve unutmamak adına çok önemlidir. Öğrendiklerinizi kullanmak ezberlediğiniz kelimelerin hafızanızda kalıcı olmasını sağlar. Bunların yanında etkili bir metot ise not almaktır.

Çalışma ortamınızda ezberlediğiniz kelimelerle ilgili not kağıtları hazırlayabilir, gün içerisinde çok kullandığınız eşyaların üzerine yapıştırarak sürekli tekrarlar yapabilirsiniz. Oyunla öğrenmekte farklı bir alternatiftir. Hem keyifli hem de daha kalıcı olabilecek bu metot için telefon uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Öğrenmek Zor Mu

Call Now Button