İtalyanca Alfabe

Cagridilokulu

İtalyanca dünya çapında 60 milyondan fazla insan tarafından konuşulan bir dildir. 21 harften oluşan İtalyanca Alfabe dışında yabancı dillerden gelen 5 harf daha bulunur. Standart olarak İtalyan alfabesinde a, b, c, d, e, f, g, h, i, l, m, n, o, p, q, r, s, t, u, v, z harfleri vardır. Sadece yabancı kelimelerde bulunan bu beş harf ise j, k, y, w, x olmaktadır. Türkçedeki seslerden 15 tanesini bu alfabe ile ortaktır.

Bu nedenle hem okunuş hem de yazılış yönünde Türkçe ile çok fazla benzerlikleri bulunur. Bazı harflerdeki istisnalar hariç genel olarak okunduğu gibi yazılır. Özellikle bazı harf gruplarının bir araya gelmesi ile farklı sesler kullanılır. Ancak kelime içindeki tüm harfler okunmaktadır.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Öğrenmek Zor Mu

İtalyanca Öğrenmek

Alfabenin öğrenilmesi ile İtalyanca öğrenmeye başlayabilirsiniz. Özellikle İtalyanca Alfabe çalışmaları sonrasında sözcük çalışmalarına yer vermek çok önemlidir. Dil eğitiminde iyi bir motivasyon çok önemlidir.

Bunun için kendinizi motive edecek bir nedeniniz olmalıdır. İtalya seyahatlerinde kendinizi daha rahat ifade etmek isteyebilir, İtalya’da eğitim fırsatlarını kullanmak isteyebilir ya da iş başvuruları için İtalyanca öğrenmek isteyebilirsiniz. İyi bir çalışma düzeni ve  iyi bir kaynakta önemlidir.

Kurs programlarına katılmayanlar için online dil kursları hem daha uygun fiyatlı hem de zamanı olmayanlar için etkin bir eğitim olabilir. İtalyancadan dilimize geçen pek çok kelime bulunur. Bu nedenle bu dili öğrenmek sanıldığı kadar zor olmayacaktır. Gramer çalışmalarına çok önem vermeli, cümle kalıplarının kullanımı hakkında pratiklere ağırlık verilmelidir. Bu şekilde dili kullanmada daha aktif olabilirsiniz.

İnteraktif materyaller kullanmak pratik alanında kendinizi geliştirmenizi sağlayabilir.

İtalyanca Kaç Ayda Öğrenilir ?

Bir dili öğrenmede ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu kendi çalışmalarınız ve hedefleriniz belirler. Kendinizi ifade edecek kadar başlangıç seviyesi bir dil eğitimi için birkaç ay yeterli olabilirken akademik anlamda başarı yakalamak için İtalyanca Alfabe ile başlayan eğitimlerinizin son seviyeye ulaşması birkaç yıl alabilir.

Temel gramer bilgilerinin öğrenilmesi kadar öğrendiklerinizi uygulayacak alanlar bulmanızda o kadar önemlidir. Bir dilin iyi bir şekilde öğrenilmesi için okuma, dinleme, yazma ve konuşma alanında pratik aşamalarının fazla olması gereklidir.

Bu nedenle dil eğitimlerinde genel olarak yurt dışı eğitimleri tavsiye edilir. Dilin konuşulduğu ve yaşandığı ülkede dili öğrenmek çok daha verimli olacaktır.

İtalyanca Öğreniyorum

İtalyanca Türklerin telaffuz anlamında çok zorlamadan öğrenecekleri bir dildir. Bunun yanında farklı telaffuzlar içinde telaffuz kuralları bulunmakta ve İtalyanca Alfabe öğrenilirken bu harf kombinasyonlarının öğrenilmesi iyi bir temel olarak dil eğitiminize katkı sağlamaktadır.

Telaffuz olarak dilimize yakın olsa da gramer olarak Türkçeden çok farklı olan İtalyanca, ilk öğrenme aşamalarında bazı zorluklar oluşturabilir. Seviye ilerledikçe ise zorluk yerini kolaylığa bırakacaktır. Dilin öğrenilmesinde karşılaşılan zorluklardan biri İtalyancanın yapısıdır. Cümle kurma kuralları farklıdır.

Türkçe sondan eklemeli bir dil olurken İtalyanca da ekler kelimenin orijinal yapısına dokunulmadan ön kısmına eklenerek yapılır. Fiil çekimlerinde de farklılıklar bulunur. Ben ya da sen özneleri için filler farklı şekillerde kullanılır.

Bu nedenle İtalyanca eğitimlerinde iyi bir gramer çalışmaları için kurs programlarına katılmıyorsanız iyi bir kaynak ya da online ücretsiz videolu dersler takip edilebilir.

İlginizi çekebilir: İtalyanca Kendini Tanıtma

Yorum yapın

Call Now Button