Evde İtalyanca Öğrenme

Cagridilokulu

Romantik diller arasında yer alan İtalyanca, öğrenilmesi en kolay Romen dilleri arasında yer alır. Bazı telaffuz kuralları haricinde yazıldığı gibi okunur. Bu da öğrenme aşamasında Evde İtalyanca öğrenmek gibi fikirleri olan bireyler içinde tercih sebebidir. İtalya Roma İmparatorluğunun mirasçısı bir ülkedir.

Ülkenin birliği 19. Yüzyıl sonlarına doğru kurulmuş ve bu nedenle ülkede konuşulan İtalyanca bölgeden bölgeye çok fazla farklılık göstermektedir. Bölgeler arasında diyalekt ve lehçe olarak farklılıklar yer alıyor. Dante Alighieri gibi şairler eserleri ile bu yöresel farklılıkları tek bir çatı altında toplamaya çalışır. Ancak dil alanında birliğin sağlanması şairden 5 asır sonrasında gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir; İtalyanca Öğrenme Programı

Kendi Kendine İtalyanca

Gramer yapısı bakımından İngilizce daha kolay bir dil olsa da seviye ilerledikçe öğrenilen özellikler sayesinde Evde İtalyanca öğrenmek daha basit bir hale gelebilir. Gramer kurallarının karmaşık olmasına karşılık çok fazla detayının bulunmaması da işinizi kolaylaştıracak bir başka önemli etkendir.

Bu dili kendi kendine öğrenmek isteyenlerin öncelikle kelime öğrenerek işe başlaması önemlidir. Bir dili kullanma beceriniz öğrendiğiniz kelimeler ile ölçülebilir. Bunun yanında kendi kendinize öğrenmek doğru bir plan ve düzenli çalışmalarla ne kadar ideal gibi görünse de kaynak takibi önemlidir. Bu nedenle ücretsiz kaynaklardan yararlanabilir.

Videolu dersler takip edebilir, interaktif sözlükler kullanabilirsiniz. Ya da bu alandaki uygulamalardan faydalanarak çok yönlü bir kurs desteği alabilirsiniz. Bir diğer önemli aşama ise gramer kurallarının doğru bir şekilde öğrenilmesidir. Hatta bu dilin gramer kurallarını iyi bir şekilde öğrenerek İspanyolca ve Fransızca içinde iyi bir temel edinmiş olursunuz. Dil yaşayan bir olgudur.

Bu nedenle dil öğrenirken o dilin yaşadığı coğrafyadaki kültürü öğrenmekte önemli avantaj sağlayacaktır. Son olarak kelime kartları ve listeler hazırlayabilirsiniz. Ve öğrendiğiniz yeni kelimeleri sohbet kalıpları içerisinde aktif hale getirebilirsiniz.

Evde İtalyanca Öğrenmek Kolay mı?

Kendi kendinizi dil öğrenmeye çalışırken kelime bilgisine, dil bilgisi kurallarına, konuşma kalıplarına ev ses bilgisine önem vermelisiniz. Özellikle Evde İtalyanca öğrenmek isteyenler kelime kartları kullanabilir ve uyumadan önce tekrarlar yaparak öğrendikleri konuyu daha iyi bir şekilde hafızalarına yerleşmesini sağlayabilir.

İtalyanca gramer kuralları bakımından bazı noktalarda kendi kendine çalışanları zorlayabilir. İsim ve fiil çekimlerindeki farklılıklar, kelime telaffuzlarındaki kurallar, cümle kalıplarının öğrenilmesi başlangıç seviyesinde dili öğrenmeye çalışanlar için oldukça zorlayıcı olabilir.

İlginizi Çekebilir; İtalyanca Kursu Ankara

Dünyada en yaygın olarak kullanılan diller arasında yer alan İtalyanca, farklı diller ile benzerliği ile de avantajlı bir eğitimdir. Eğitim, ticaret, turistik amaçlı olarak bu dili öğrenme hedefleriniz olabilir. Kendi kendinize dili öğrenmeye çalışırken de hedefinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. İngilizce bilenler İtalyanca benzer kalıplar görebilir. Oranlama yapılırsa yüzde 20 oranında bir benzerlik karşımıza çıkar.

Bu da İngilizce bilenler için Evde İtalyanca öğrenmek fikrini kolaylaştırır. Her dilin öğrenme aşamasında belirli zorlukları bulunur. Ancak düzenli bir çalışma planı ile eğitimler devam ettirildiğinde verimli sonuçlar alınır. Yabancı dili kullanma becerisi kazanma alanında ise alt yazılı filmler, müzik klipleri, videolar ve TV yayınları takip edebilirsiniz. Bu şekilde pratik alanında kendinizi daha geliştirebilir ve konuşma alanında dili kullanma becerinizi geliştirebilirsiniz.

Call Now Button